Chelsea je remijem (3-3) u utakmici sa Zenitom pao na drugo mjesto grupe H, dok je Juventus pobjedom od 1-0 protiv Malmo-a obezbijedio prvo mjesto. Prije zadnjeg kola oba tima imala su isti broj poena.

Fudbaleri Chelseaja poveli su već u prvoj minuti golom Wernera, koji je ujedno i najbrži gol “Bluesa” u Ligi šampiona. Domaćini su zatim u 38. minuti izjednačili golom Claudinha, a do kraja poluvremena tačnije u 41. minuti stigli su do preokreta golom Azmouna. U nastavku Lukaku je doveo Chelsea do izjednačenja (62. minuti), a gosti su u 85. minuti došli do novog vođstva golom Wernera. Konačan rezultat za 3-3 postavio je Ozdoev u sudijskoj nadokandi.

Juventus sa 15 poena osvojio je prvo mjesto grupe H i status nosioca u ždrijebu, Chelsea sa 13 poena našao se na drugom mjestu, Zenit je treći sa pet bodova te odlazi u Ligu Evrope, dok je Malmo osvojio samo jedan poen.