Utakmica koja je trebala biti odigrana u utorak, tek je večeras imala svoj rasplet.
Dvoboj PSG-a i Basaksehira bit će sigurno utakmica o kojoj će se dugo pričati, s obzirom da je to prva utakmica u historiji koja je otkazana zbog rasizma.
Fudbaleri Paris Saint Germaina savladali su Basaksehir velikim rezultatom 5-1, a zvijezde večeri bili su Neymar koji je zabio tri gola (21., 38. i 50. minut) i Kylian Mbappe sa dva pogotka (42. – penal i 62. minut). Jedini strijelac za turski klub bio je Topal u 57. minuti.

Šesnaest klubova kvalifikovalo se u sljedeći krug natjecanja a to su: Bayern, Atletico Madrid, Real Madrid, Borussia Mönchengladbach, Manchester City, Porto, Liverpool, Atalanta, Chelsea, Sevilla, Borussia Dortmund, Lazio, Juventus, Barcelona, PSG, RB Leipzig