Fudbaleri Atletico Madrida upisali su poraz na domaćem terenu u utakmici 3. kola Lige šampiona protiv Liverpoola (2:3).

Salah je već u osmoj minuti doveo Liverpool do vođstva, a samo pet minuta nakon Keita je povisio na 2:0. Atletico je u igru vratio  Griezmann sa dva pogotka (20. i 34. minuta). Početkom drugog poluvremena Atletico Madrid je ostao sa igračem manje nakon neopreznog starta Griezmanna na Firminhu. Konačan rezultat postavio je Salah (78. minut) nakon što je bio precizan iz penala.  Ovim golom Salah je posao prvi igrač u istoriji Liverpoola koji je postigao gol u devet utakmica za redom.

Real Madrid je na gostovanju kod Shaktara ostvario pobjedu od 5:0. Real je poveo autogolom Kryvtsova (37. minut), a kao strijelci također su se upisali Vinicius Junior (51. i 56. minut), Rodrygo (65. minut) i Benzema (90.+1 minut).