Odigrane su dvije utakmice osime finala Lige šampiona. U utakmici koja se igrala između Lazia i Bayerna, Bavarci su slavili rezultatom 4-1.

Aktuelni šampion Bayern bio je sjajan na gostovanju kod Lazia na stadionu Olimpicu. Goste je već u 9. minuti do vodstva doveo Robert Lewandowski koji je ovim pogotkom zasjeo na treće mjesto najboljih strijelaca u Ligi šampiona. U dresu Bayerna su još precizni bili Musiala (24. minut) i Sane (42. minut). Za vodstvo od 4:0 bio je zaslužan fudbaler Lazia, Acerbi (47. minut) koji je poslao loptu u vlastitu mrežu. Samo dva minuta poslije, Correa (49. minut) postigao je pogodak za Lazio te tako smanjio nedostižnu razliku gostiju.
Uzvratna utakmica je na Allianz Areni 17. marta.

U drugoj utakmici večeri, Chelsea je savladao Atletico Madrid rezultatom 1:0. Meč je odigran u Bukureštu zbog ograničenja u vezi sa pandemijom koronavirusa, jer Španci nisu dozvolili Englezima da uđu u zemlju. Jedini pogodak na utakmici postigao je Olivier Giroud u 68. minuti.