Fudbaleri Liverpoola pobjedom protiv Tottenhama u 20. kolu engleskog Premiershipa rezultatom 3: 1, prekinuli su “crni niz” utakmica bez pobjede u domaćem šampionatu.

Od samog početka utakmice bilo je napeto nakon što je Mane propustio stopostotnu šansu. Son je postigao pogodak na drugoj strani, ali iz VAR sobe su poništili njegov gol. Liverpool je do vodstva došao na kraju prvog poluvremena pogotkom Firmina (45. minuta).

U nastavku smo gledali pogotke s obje strane. Do rezultata 2-0 Liverpool je doveo Alexander-Arnold (47. minut) koji je odigrao sjajnu utakmicu. Samo 2 minuta poslije domaćini smanjuju razliku pogotkom Hojbjerga. Svaku nadu Tottehama ugasio je Mane u 65. minuti.
Liverpool se vratio u borbu za prvo mjesto gdje se trenutno nalazi Manchester City koji ima utakmicu manje.