Fudbaleri Liverpoola u utakmici 22. kola engleske Premier lige upisali su pobjedu u utakmici protiv Brentforda sa 3:0 na domaćem terenu i vratili se na drugo mjesto na tabeli.

Liverpool je do vođstva doveo Fabinho na samom kraju prvog poluvremena (44. minut). U nastavku razliku je povećao Oxlade-Chamberlain zabivši za 2:0 u 69. minuti, dok je konačan rezultat postavio Minamino u 77. minuti.

U drugoj utakmici Premier lige odigrane u nedelju Leeds je slavio na gostovanju kod West Hama sa 3:2. Gosti su poveli golom Jacka Harrisona u 10. minuti, a domaćini su stigli do izjednačenja u 34. minuti golom Bowena. Samo tri minute nakon izjednačenja Harrison ponovo dovodi goste u vođstvo. U nastavku Pablo Fornals vratio je “Čekićare” u igru u 52. minuti, no konačan rezultat nije završio u njihovu korist nakon što je u 60. minuti Harrison upisao još jedan pogodak u korist Leedsa.

Liverpool se ovom pobjedom probio na drugo mjesto tabele Premier lige, preskočivši Chelsea nakon što su jučer ostali bez poena u utakmici protiv Manchester Cityja. West Ham je nakon poraza i dalje na četvrtom mjestu, sa dva poena više od petoplasiranog Arsenala koji ima utakmicu manje nakon što je otkazan meč sa Tottenhamom koji je trebao biti odigran danas.