U 25. kolu engleske Premier lige fudbaleri Manchester Uniteda na svom Old Traffordu završili su utakmicu remijem sa Southamptonom sa 1-1.

Unatoč tome što su “Đavoli” tokom cijele utakmice bili bolji tim, nisu uspjeli izvući tri boda. Domaćini su poveli u 21. minuti golom Jadona Sancha, dok je za “Saintse” Che Adams izjednačio u 48. minuti. Čak dva gola Uniteda su poništena nakon VAR pregleda. Tako da je United došao do drugog uzastopnog remija u Premier ligi, a prethodni se desio sa Burnleyom.

Trenutačno na tabeli Premier lige, United je peti sa jednakim brojem bodova kao i West Ham (40), a prati ih Arsenal na šestom mjestu sa bodom ali i dvije utakmice manje. Southampton se sa 29 bodova nalazi se na desetom mjestu.