Fudbalska reprezentacija Njemačke ostvarila je veliku pobjedu od 4:0 u utakmici protiv Sjeverne Makedonije i tako postala prva europska reprezentacija koja je obezbijedila nastup na Svjetskom prvenstvu koje će se 2022. godine održati u Kataru.

Kao strijelci upisali su se Havertz (50. minut), Werner (70. i 73. minut) i Musiala (83. minut). Trenutno sa 21 poenom Njemačka je zapečatila svoje prvo mjesto u skupini J i obezbijedila nastup na Svjetskom prvenstvu, dok se Sjeverna Makedonija nalazi na 3. mjesu sa 12 poenom, jednim manje od drugoplasirane Rumunjske koja trenutno ima 13 poena.

Dva kola prije kraja kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo reprezentacija Crne Gore upisala je poraz od 2:0 u utakmici protiv Norveške i tako ostala bez mogućnosti za igranje u baražu. Tako u skupini G trenutno je na prvom mjestu Holandija sa 19 poena, a prati ju Norveška sa 17 poena.

Hrvatska je remijem u utakmici protiv Slovačke pala na drugo mjesto skupine H, dok se Rusija popela na prvo mjesto nakon što je savladala Sloveniju rezultatom 2:1. Slovačka i Slovenija trenutno imaju isti broj poena, te nemaju nikakvog izgleda za baraž.