Manchester City povećao je svoju prednost na tabeli engleske Premier lige sa nova tri boda nakon što su upisali novu pobjedu meču 24. kola na Etihadu s 2-0 protiv Brentforda kojem je peti ligaški poraz u nizu.

Do vođstva domaćini su došli u 40. minutu pogotkom Mahreza, dok je u 69. minutu Kevin de Bruyne potvrdio pobjedu “Građana”.

Utakmica između Asona Ville i Leedsa odigrana je bez pobjednika. U dresu Ville precizni su bili Jacob Ramsey sa dva pogotka i Philippe Coutinho, dok su gostima bod obezbijedili James sa dva gola i Llorente.

Najnapetija utakmica bila je između Tottenhama i Southamptona gdje je do 79. minute Tottenham imao vođstvo od 2-1 (Bednarek – autogol 18. min. i Son 70. minut). Gosti su u nastavku uspjeli doći do preokreta i završiti utakmicu rezultatom 3-2. Southampton doveli su do pobjede i nova tri boda Broja (23. min.), Elyounoussi (79. min.) i Adams (82. min.).

Večeras se sastaju Wolverhamtpon – Arsenal i Liverpool – Leicester.