during the German DFB Cup final soccer match between RB Leipzig and Borussia Dortmund in Berlin, Germany, 13 May 2021. (during the German DFB Cup final soccer match between RB Leipzig and Borussia Dortmund in Berlin, Germany, 13 May 2021., ASCII, 119

Nogometaši Borussije Dortmund peti put u historiji osvojili su Njemački kup nakon što su u finalu odigranom u Berlinu savladali ekipu Leipziga 4:1. Mladi stručnjak porijeklom iz BiH Edin Terzić tako će se s trofejom na kraju sezone oprostiti od klupe Milionera.
Pitanje pobjednika riješeno je praktično u prvom poluvremenu kada je Borussia došla do dva brza gola. Već u 5. minuti Sancho je postigao sjajan gol udarcem s vrha šesnaesterca, a u 28. minuti Haaland se majstorski oslobodio Upamecana i povisio je na 2:0.
Sve dileme oko pobjednika otklonio je Sancho svojim drugim golom u drugoj minuti sudijske nadoknade kada je realizovao sjajnu kontru kluba iz Dortmunda.

Nastavak je donio dominaciju Leipziga, ali sve što su uspjeli je da smanje prednost vrlo lijepim golom Danija Olma u 71. minuti za 3:1.
U 88. minuti Milioneri su nakon nove kontre završili posao, a konačnih 4:1 svojim drugim golom postavio je sjajni Haaland. Tako će Edin Terzić, stručnjak porijeklom iz BiH, s trofejom na kraju sezone napustiti klupu Borussije Dortmund.

Podsjetimo, dosadašnji trener Borussije Mönchengladbach Marco Rose (44) od naredne sezone će biti novi strateg Borussije Dortmund, a Nijemac će na klupi crno-žutih naslijediti Edina Terzića koji je ranije tokom ove sezone kao privremeno rješenje zamijenio Luciena Favrea.

Borussiju do kraja sezone očekuju dva ligaška meča protiv Mainza i Bayer Leverkusena, a ukoliko ostvare obje pobjede osigurat će plasman u Ligu šampiona.
Borussia Dortmund – Leipzig 4:1 (Sancho 5’, 45’, Haaland 28’, 88’ / Olmo 71’)