Počelo je omiljeno natjecanje ljubiteljima fudbala – Liga šampiona.

Manchester United je u Parizu savladao finaliste prošle sezone Lige šampiona – Paris Saint Germain. Englezi su poveli golom Fernandesa u 23. minuti. Nesretni Martial zabio je autogol, te tako doveo Parižane do izjednačenja. Heroj utakmice je zasigurno Marcus Rashford koji je u 87. minuti doveo United do pobjede nad PSG-om.
Vrlo sličnu pobjedu ostvario je Club Brugge protiv Zenita. Dennis je u 63. minuti zabio za vodstvo dok do izjednačenja dovodi Horvath u 74. minuti autogolom. Utakmicu je u 90. + 3 minuti završio de Ketelaere sjajnim pogotkom za Club Brugge.

Barcelona je na domaćem terenu s igračem manje srušila Ferencvaros velikim 5-1. Utakmicu je u 68. minuti napustio Gerard Pique zbog povlačenja. Kao strijelci upisali su se Messi (27. minut – penal), Fati (42. minut), Coutinho (52. minut), Pedri (82. minut) i Dembele (89. minut) na strani Barcelone, dok za Ferencvaros jedini pogodak postigao je Kharatin u 70. minuti izvođenjem penala. Nadamo se da ovaj rezultat pokazuje povratak Barcelone.

Juventus je s dva pogotka Alvara Morate (46. i 84. minut) savladao Dynamo Kiev, a istim rezultatom RB Leipzig je pobjedio Basaksehir golovima Angelina (16. i 20. minut). Rennes i Krasnodar završili su remijem (1-1), dok su Chelsea i Sevilla igrali bez pogodaka.
Lazio je već u 6. minuti poveo protiv Borussije Dortumnd pogotkom Immobilea, a rezultat za Lazio je povećao Hitz (23. minuta) autogolom. Haaland je u 71. minuti vratio nadu momcima iz Dortmunda, no za uvjerljivu pobjedu pogađa Akpa Akpro samo 5 minuta poslije.