U okviru 15. kola engleskog prvenstva susreli su se Arsenal i Chelsea. Topici u velikom gradskom derbiju pobijedili 3: 1 rezultatom, što je bila prva pobjeda u Premijer ligi nakon skoro dva mjeseca. Arsenal je konačno prekinuo svoj crni niz, zbog kojeg se sve više nagađalo o odlasku Mikela Artetia.
Strijelci za Arsenal bili su  Alexandre Lacazette (34. minut – penal), Granit Xhaka (44. minut), te Bukayo Saka (56. minut), dok za goste samo Tammy Abraham (85. minut) postigao gol. Chelsea je imao šansu u 90. minuti, ali Leno je obranio slabo izvedeni penal Jorginha.

Liverpool (31) je trenutno na prvom mjestu ispred Leicestera (28) i Manchester Uniteda (27). Chelsea je peti sa 25 bodova, dok je Arsenal na 14. poziciji sa 17 bodova.