U utakmici 8. kola engleske Premier lige Tottenham Spursi pobijedili su na gostovanju kod Newcastlea sa 3:2.

Domaćini su poveli već u drugoj minuti golom Wilsona, no gosti su do kraja prvog poluvremena uspjeli preokrenuti rezultat golovima Ndombela (18. minut), Kane (22. minut) i Sona (45.+3 minut). Konačnih 3:2 postavio je Eric Dier koji je u 89. minuti postigao autogol.
Meč je obilježio polusatni prekid jer je jednom od navijača pozlilo tokom utakmice, zbog čega su Sergio Reguilon i Eric Dier dobili nagradu za igrača utakmice. Naime, Tottenhamov dvojac prvi je reagirao nakon što su vidjeli da je navijaču potrebna pomoć. Regulion je odmah otrčao sudiji Andreu Marrineru i poručio da je hitan slučaj i da treba da prekine igru, dok je Eric Dier je otrčao do klupe kako bi navijač što prije dobio defibrilator.

Trenutno je Tottenham peti sa 15 poena, dok je Newcastle ostao na pretposljednjem mjestu.