Fudbaleri Real Madrida nisu se uspjeli plasirati u polufinale španskog Kupa kralja nakon što su u posljednjem meču četvrtfinala na stadionu San Mames upisali poraz od Athletic Bilbaa od 1:0.
Jedini pogodak na utakmici postigao je Alex Berenguer u 89. minuti za veliku pobjedu svoje ekipe.

– Ovo nije najgora utakmica u sezoni. Bilo je izjednačeno do kraja. Iznenadio sam se kako je završila utakmica na kraju, poručio je trener “Kraljevskog kluba” Carlo Ancelotti.

U ranije odigranoj utakmici iste večeri Betis je velikom pobjedom od 4:0 obezbijedio polufinale pobijedivši Real Sociedad. Heroj utakmice bio je Juanmi koji je upisao čak dva pogotka (12. i 57. minut). Do velike razlike Betis je došao u 83. minuti kad je Willian Jose postigao pogodak za 3:0, a konačan rezultat od 4:0 postavio je Ruibal.

Podsjećamo, fubaleri Rayo Vallecana i Valencije ranije su obezbijedili polufinale španskog  Kupa kralja. Rayo Vallecano bio bolji od Mallorce sa 1:0, dok je Valencija savladala Cadiz rezultatom 2:1.