U meču 1. kola Grupe E Evropskog prvenstva u fudbalu, Slovačka je u ponedeljak u Sankt Peterburgu pobijedila Poljsku sa 2:1 (1: 0).

Slovaci su do vodstva došli u 18. minuti autogolom golmana Vojciech Szczesni-a, dok je Poljska izjednačila u 46. minutu golom Karola Linettija. Stvari su za Poljsku krenule nizbrdo nakon što je u 62. minuti, ostala sa igračem manje jer je veznjak Grzegorz Krichoviak zaradio drugi žuti karton. Slovaci su za samo sedam minuta nakon (69. minut) pogotkom Milan Škriniar došli do novog vodstva koji je i bio konačni rezultat (2-1).

U utakmici 1. kola Grupe E Evropskog prvenstva u fudbalu, reprezentacije Španije i Švedske igrale su bez golova u Sevilli. Zanimljiv je podatak da su fudbaleri Španije imali čak 953 dodavanja tokom utakmice i više od 80% posjeda lopte.