Prijateljska utakmica između Crne Gore i Latvije završila je neriješeno. Iako je posjed lopte bio na strani Sokolova, nisu uspjeli izvući pobjedu. Za Latviju je u 26. minuti zabio Tarasovs, dok je Ivanović izjednačio na kraju drugog poluvremena (90.+1 minuta).

Veliku pobjedu ostvarila je Francuska protiv Ukrajine rezultatom 7-1. Kao strijelci su se upisali Camavinga (9. minuta), Giroud (24. i 34. minuta), Tolisso (65. minuta) MBappe (82. minuta) i Griezmann (89. minuta). U četrdesetoj minuti Mykolenko je zabio autogol i tako doveo francuze četiri gola prednosti nad Ukrajinom. Mladi Viktor Tsygankov je u 53. minuti ostvario gol za Ukrajinu koji je samo mogao ublažiti ovu već ogromno vodstvo francuza.

Italija je rezultatom 6-0 pobjedila Moldaviju a pogotke su postigli Cristante (19. minuta), Caputo (23. minuta), El Shaarawy (30. i 45.+1  minuta), Posmac (38. minuta autogol) i Berardi (72. minuta).

Portugal i Španija su igrali bez pogodaka, kao i Nikaragva i Gvatemala.

Hrvatska je golovima Brekala (42. minuta) i Pašalića (67. minuta) savladala Švajcarsku koja je povela autogolom Gavranovića u 31. minuti.
Slovenija je ostvarila rezultat 4-0 u utakmici protiv San Marina gdje su strijelci bili Mitrović (17. i 42. minuta), Vučkić (25. minuta penal) i Rep (48. minuta). Poljaci su razvalili Finsku hat trickom Grosickog (9. 18. i 38. minuta), te golovima Piateka (53. minuta) i Milika (87. minuta). U drugom poluvremenu Niskanen je postigao pogodak za Finsku u 68. minuti te tako samnjio prednost Poljske.
Njemačka je igrala izjednačeno s Turskom (3-3) a golove su postigli Draxler (45. +1 minuta), Neuhaus (58. minuta) i Waldschmidt (81. minuta) za Njemačku te Tufan (50. minuta), Karaca (67. minuta) i Karaman (90. +4 minuta) za Tusku.