Fudbalske reprezentacija Srbije savladala je reprezentaciju Portugalije i kvalifikovala za Svjetsko prvenstvo u Kataru 2022.

Portugalija je prvi stigla do vođstva golom Renata Sancheza u 2. minuti, a nakon gola igru je preuzela reprezentacija Srbije. Do izjednačenja Srbija je stigla nakon greške Rui Patricia i gola Tadića za 1:1. Na samom kraju utakmice (tačnije 90. minuti) Srbija je golom Aleksandara Mitrovića došla do preokreta, te pobjede koja ih izravno vodi na Svjetsko prvenstvo.
Sa 20 poena Srbija je osvojila prvo mjesto grupe A, dok je Portugalija na drugom mjestu sa 17 tako da će ići u dodatne kvalifikacije.

Plasman za Svjetsko prvenstvo obezbijedila je i reprezentacija Hrvatske, nakon što je pobijedila reprezentaciju Rusije na Poljudu. Jedini gol na utakmici ostvario je Kudryashov u 81. minuti nakon što je zatresao vlastitu mrežu. Za prolaz dalje Hrvatskoj je trebala pobjeda, dok je Rusiji bio dovoljan remi.

Fudbaleri Sjeverne Makedonije obezbedili su drugo mesto i plasman u dodatne kvalifikacije u martu nakon pobjede u utakmici protiv Islanda. U strijelce za reprezentaciju Sjeverne Makedonije su se upisali Alioski (7. minut) i Elmas (65. minut i 86. minut), dok je jedini precizan u reprezentaciji Islanda bio Thorsteinsson (54. minut).