U derbiju 23. kola engleskog fudbalskog prvenstva Manchester City pobijedio je u gostima kod trenutnih šampiona Premiershipa – Liverpoola sa rezultatom 4:1.

Da smo sudili po prvom poluvremenu zasigurno bismo rekli da će se raditi o teškoj utakmici bez pogodaka. Ozbiljnija prilika za City desila se u 37. minuti kada su imali jedanaesterac nakon faula Fabinhe nad Sterlingom, ali je Gundogan poslao loptu preko prečke. U drugom poluvremenu njemački fudbaler se trznuo te postigao čak dva gola, prvi za 1:0 u 49. minutu za vodstvo Manchester Cityja, a drugi za 2:1 u 73. minuti nakon Fodenove asistencije. U međuvremenu, Salah je u 63. minutu iz jedanaesterca postigao gol za izjednačenje Liverpoola.

Redsi u svojim redovima mogu kriviti golamana Allisona nakon jako lošeg nastupa koji je sa dva loša udarca direktni krivac za drugi i treći gol gostiju. Treći pogodak za City postigao je Sterling u 76. minuti, dok je konačan rezultat (4:1) postavio Foden u 83. minuti.

City trenutno čvrsto stoji na prvom mjestu (50) rang liste Premiershipa, dok ga prati Manchester United sa 5 poena manje (45) i utakmicom više.