Fudbaleri West Ham United-a su na gostovanju kod Leicester Cityja u meču 31. kola ostvarili pobjedu od 3:2 i tako se vratili se na četvrto mjesto na tabeli engleskog prvenstva.

U direktnom duelu za mjesto koje vodi u Ligu šampiona, West Ham je do vodstva došao već u 29. minuti pogotkom Lingarda, a minut do kraja prvog poluvremena svoj tim Lingard je doveo do 2:0. Na samom početku nastavka Boven je lijepu akciju krunisao golom za 3:0, te se činilo kako već možemo govoriti o pobjedniku meča.

Iheanacho je u 70. minuti smanjio zaostatak na 3:1, a početkom sudijske nadoknade je postigao još jedan pogodak za svoj tim i tako postavio konačan rezultat na 3:2.

West Ham trenutno ima 55 poena, samo jedan manje od trećeplasiranog Leicestera i jedan više od petoplasiranog Chelseaja.