U meču 11. kola Premiershipa fudbaleri West Ham Uniteda savladali su kod kuće Liverpool sa 3-2 te ih preskočili na tabeli.

Veoma rano domaćini su stigli do vođstva, tačnije u 4. minuti utakmice nakon greške golmana Liverpoola, Beckera. Do kraja prvog poluvremena Liverpool je uspio izjednačiti (41. minut) sjajnim izvođenjem slobodnog udarca Alexandera-Arnolda. U nastavku Fornalsa je doveo domaćine ponovo u vođstvo u 67. minuti pogodio za 2-1, dok je u 75. minuti Zouma bio precizan za 3-1. Konačan rezultat (3-2) postavio je Origi u 83. minuti.

West Ham se trenutno nalazi na trećem mjestu na tabeli sa 23 poena, a isto toliko ima i drugoplasirani Manchester City. Liverpool je nakon poraza sa poenom manje na 4. mjestu, a sa 26 poena i dalje je vodeći Chelsea.

Rezultati 11. kola Premier lige (nedelja)
Arsenal – Watford 1-0
Everton – Tottenham Hotspur 0-0
Leeds United – Leicester City 1-1
West Ham United – Liverpool 3-2