U prvom meču 15. kola engleskog fudbalskog prvenstva West Ham United je savladao Chelsea rezultatom 3-2.

Prvi do vođstva stigao je Chelsea golom Thiaga Silve u 28. minuti, dok su domaćini uspjeli izjednačiti golom Lanzinia u 40 minuti. Na samom kraju prvog poluvremena (44. minut) Mason Mount uspio je ponovo dovesti Chelsea u vođstvo. U nastavku utakmice West Ham je izjednačio golom Bowena u 56. minuti, a konačan rezultat od 3-2 postavio je Masuaku u 87. minuti.

Ovim porazom Chelsea je pao na treće mjesto na tabeli sa 33 poena, a prati ga West Ham na četvrtom mjestu sa 27 poena. Manchester City nakon pobjede u utakmici protiv Watforda popeo se na prvo mjesto sa 35 poena, dok je na drugom Liverpool koji je danas upisao pobjedu u meču sa Wovlesima zauzeo drugo mjesto na tabeli Premiershipa.